За нас

Основана во 2012 година, LucksCasino.com е основана за да им обезбеди квалитетна забава на луѓето кои уживаат во коцкање, давајќи им можност да го сторат тоа на безбедно, забавно, фер, регулирано и безбедно и пријатно можно искуство со игри на Интернет

Со LucksCasino.com управувани од ProgressPlay Limited од Сохо Канцеларијата 3А, Комплекс за вода Еџ, улица Елија Замит, Сент Julулијанс, Малта. ПрогресПлеј е компанија со ограничена одговорност регистрирана на Малта (C58305), тоа е лиценциран и регулиран од органот за игри на среќа на Малта и работи под број на лиценца на MGA / B2C / 231/2012 издадено на 16 април 2013 година; и е регулирано од наведениот орган и е лиценцирано и регулирано од Комисија за коцкање, Број на лиценца: 000-039335-R-319313-016.

Одговорен игри

Коцкањето е возбудлив начин да се одморите од реалноста, да се релаксирате и едноставно да си поминете убаво. Колку и да сакаме нашите играчи да освојуваат големи награди и да ги остварат своите соништа, ние уште поважно ги охрабруваме одговорните игри. За да го промовираме ова, на нашите членови им даваме алатки преку Интернет за да ја контролираат количината на пари што ги користат за да играат. Ние, исто така, строго ги спроведуваме превентивните игри од страна на оние на возраст под 18 години, што е незаконско во сите јурисдикции.

Безбедност и приватност

LucksCasino.com ја користи најновата технологија за шифрирање и заштитен allид со Secure Socket Layer (SSL) со 128 бита за да осигури дека чувствителните податоци се пренесуваат безбедно преку Интернет до нашите заштитени сервери. Со обработка на кредитни / дебитни картички преку Интернет управуваат неколку светски реномирани компании специјализирани за безбедни мрежни трансакции и заштита на измами. LucksCasino.com исто така им нуди на членовите широк спектар на услуги за е-паричник. Кликни тука за повеќе информации во врска со нашите достапни начини на плаќање.

Поддршка на клиенти

Нашата цел е да постигнеме највисоко ниво на задоволство од членот преку обезбедување на одлични и професионални услуги. Имаме познат и искусен тим за поддршка на располагање 24/7 за решавање на какви било прашања или проблеми. Ве молиме, не двоумете се да Контактирајте не во секое време преку нашата форма за контакт, е-пошта или разговор во живо ...