Слободен врти Сити

Вратете се на играта
Слободен врти Сити

Со Слободен Спин Сити имате Велика Британија слободни врти казино game in demo mode based on one’s life in a big metropolitan city. Бет Дигитални развиена оваа онлајн слот, која содржи различни начини на игра дизајниран да ја зголеми вашата исплата. За повеќе информации за овој слот, Проверете краток преглед подолу.

Game of Thrones

Знаејќи повеќе за овој интересен Велика Британија слободни врти казино слот игра

This online slot is one of the best UK free spins casino freeplay demo mode games available, како и според неговата инвеститорот. Тоа е слот машина со 20 фиксна paylines, 3 редови и 5 макари. На позадината има ноќна сцена и го прикажува силуета на високи згради во еден голем град. Некои од светлата на облакодери се гледа како просветлена.

Во Слободен Спин Сити, симболите со помала вредност вклучуваат икони за играње карта на, J, К, П и 10. Вашиот победи, тогаш може да се зголеми со симболи од поголема вредност, кои вклучуваат неколку црвени коцки, златна знак за долар, лопата и некои златници.

Winning Wild And Bonus Icons Such as Free Spin City

This UK Free Spins City casino slot game has its wild symbol represented by an Art Decor. Овој симбол ќе го замени и на ниски и високи симболи на репортажите. Постои еден исклучок, иако, а тоа е бонус симбол на слободен врти. Иконата на бонусот не може да биде заменет од страна на диви симбол. бонус симбол на слободен врти ќе предизвика бонус круга во базата игра, како и.

Четири Игра опции да изберете од

Можете да изберете опција на игра кога ќе кликнете казино чипови кои се наоѓаат на левиот ќош. Со зголемување на вашиот облог вредност, која е под макари, исто така можете да изберете една од четирите опции на игра на располагање.

четири опции Играта вклучува;

Опцијата за Ролна игра која се игра со 20p за секоја спин. Имате бесплатен икони спин кои се појавуваат на три репортажите имено 1, 3 и 5.

опција играта Мега врти се игра со 50p за секоја спин. на репортажите 1, 2, 4 и 5 симбол на слободен врти ќе бидат прикажани.

Game of Thrones

Ултра врти опција со облогот вредност од £ 1,00 за секоја спин. Можете да добиете случаен дивините се појавува во овој круг. Можете исто така имаат бонус икона слободен врти кој е прикажан на секоја ролна и, исто така, мултипликатор од 2x.

Опцијата за напојување врти игра игра со минимум од £ 2,00 за секоја спин. Еве дивините ќе бидат замрзнати на видни места на макари и помогне на играчите земјиште победа комбинации. Можете исто така да заработи 2x множител, како и слободен врти икони се прикажани на секоја ролна.

Финале мисли

четири опции на играта презентираме овде, ќе им помогне на играчите во заработуваат значително исплата. Исто така постои слободен врти бонус круг кој уште повеќе ќе се зголеми и вашата победа можности и заработувачка. Оваа Велика Британија слободни врти казино игра е дефинитивно вреди судење денес.