Златен Мане е животно тематските онлајн слот игра со една разлика. ова Велика Британија слот машина слободен онлајн коцкање игра е развиена од страна на NextGen. Играчите можат да се забавуваат играјќи овој слот, на своето време и погодност. За повеќе информации, читањето на оваа ревизија.

Best SLots Play

А Велика Британија слот машина слободна игра За Wild Horses

Оваа онлајн Велика Британија слот машина бесплатно коцкање игра е за сите диви коњи. Ако сте љубители на животните тематските игра слотови, тогаш тоа треба да биде од голем интерес за вас. Оваа онлајн казино слот е богата со подароци на природата, како позадина сценографијата се состои од широк пејзаж, планини и облачно небо.

Има 10 paylines, 3 редови и 5 владеат во овој слот. Мора симболи кои ви даваат поголема награди, и оние што ќе заработуваат помалку награди. Иконите од поголема вредност се состои од црно-бели коњи, планина и дрво.

Тие симболи кои нудат помала награди, кога ќе им одговара на ленти вклучуваат стандардни карти за играње. Овие се симболи кои редовно казино слот играчи треба да се користи за, како што се А-, J, К, П, 9 и 10 икони.

Победнички Златна Мане

Освојувањето на овој Велика Британија слот машина игра бесплатен онлајн казино коцкање вклучува добивање на појавување симболи на репортажите. Сепак, постојат и Диви и Растера икони кои може да помогне да се зголеми вашите шанси за победа, и активирање на бонус функции, соодветно.

Дивиот симбол е дива икона Златен коњ Мане. Овој симбол ќе се менува секој друг симбол на макари, со исклучок на симболот Сребрената потковица. Ова претставува иконата Растера на овој слот и ќе предизвика бонус круг кога ќе се совпадне со бројот на симболот на макари.

Бонус на слободен врти круг

Од слетување две Растера симболи на било кој од репортажите 2, 3 или 4 ќе се активира круг на слободен врти. Вие ќе заработи помеѓу 2 и 6 слободни врти во процесот. На бесплатни вртења ќе ви даде повеќе можности за да одговара на симболи, а со тоа и значително зголемување на вашата исплата.

Финале мисли

Real Money Casino

Исто така постои и опција Растера Испратена кој се активира по случаен избор. Оваа Велика Британија слот машина бесплатно казино коцкање игра има RTP на 96.96%, што значи дека вашата исплата ќе бидат £ 96,96 за секоја победа на на-спин £ 100 облог. Можете да играте оваа слот од било кој уред со интернет конекција, а тоа вклучува и играње на вашиот компјутер и Android / iOS мобилни уреди.