Ако ви се допаѓа Слот за игри со тема врз основа на мистична земја на фантазија и магија, ништо не се удира на дизајнот на Шангри-Ла. Она што го прави еден од најдобрите слотови онлајн мобилен игри е повеќе бонус функции во играта. Репортажите се презентирани на вас со цел позадина на една убава поток реката заедно со храмот и понатаму поглед на планините магливата. Музиката е спокоен храм саундтрак кој прави да се чувствувате како да сте во бањата, кога ќе ги затворите очите. Сите бои и блескави ликови се направи игра привлече играчите веднаш. границите на обложување од £ 0,20 до £ 90 го прави идеален за играчи со сите видови на буџетот.

За инвеститорот на Шангри-Ла

от за овие прекрасни графика слотови онлајн мобилен игра беше развиен од страна на NextGen (Никта). Тие се еден од водечките светски казино игри снабдувач на решенија. Сите нивни игри поддршка на уреди, како што се компјутери, лаптопи, мобилни телефони и таблети.

Shangri-La

За играта

Симболите на оваа прекрасна слотови онлајн мобилен играта се бел тигар, носорог, лотос цветови, храм, нож и азиски слонови. врвот плаќаат симбол е бел тигар со 500 пати вашиот удел на пет од еден вид на payline. Симболите пониска вредност се претставени од страна на клубот, срцето, дијаманти и лопата од карти за играње. Тие се дизајнирани да изгледаат како скапоцени камења и да изгледаат многу привлечни за репортажите, наместо обичен здодевен изглед. Сите симболи плаќаат од лево кон десно и добитна комбинација активира режимот анимација. Главните симболи бонус се претставени со три различни девојка слики и молитва тркала. Постојат четири посебни карактеристики во форма на овална форма артефакти.

  • диви симболи: Не постои само еден диви симбол, но три од нив кои се замена други симболи освен молитва тркала и овални артефакти. Главната дива е сликата на девојката во рамка и уште една слика со оган запали рамка се појавува по случаен избор. Што треба да се погледне за е целосно наредени девојка која нуди повеќе Високата на тастатурата.
  • растера бонус: молитва тркало е карактеристика на овој растера слотови онлајн мобилен игра. Три или повеќе симболи активирате бонус функции. Постојат четири бонуси секоја претставена со овална артефакт со различен дизајн на нив. Ќе се доделуваат било кој од овие кои нудат бесплатни вртења и мултипликатори. Пет растера симболи, исто така, предизвика џекпот бонус од 3000 победа паричка.

резиме: Со мноштво на бонус функции што ја подобрува вашата победи, ова слотови онлајн мобилен играта е најдобро да се игра на компјутер, па дури и вашиот мобилен телефон.